![η παραλία στο Βάι το καλοκαίρι](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/Vai041.jpg?resize=490%2C368)
Ο Δήμος Σητείας ενημερώνει του Δημότες και τους επισκέπτες του Δήμου ότι, σύμφωνα με την υπ΄αριθμ. πρωτ. 86361/8-7-2014 Απόφαση της Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου,
απαγορεύεται η κυκλοφορία οχημάτων και η παραμονή εκδρομέων στο Bάι κατά τις ώρες από 22:00 έως 05:00, καθόλη την αντιπυρική περίοδο δηλαδή, έως και 31/10/2014.
Η απαγόρευση κυκλοφορίας ισχύει για τον δρόμο που έχει αρχή τη διασταύρωση του δρόμου Παλαικάστρου –Ερμούπολης προς Βάι και καταλήγει στην παραλία του Φοινικοδάσους.