![Από τη συνάντηση Από τη συνάντηση](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/shinar_makarios.jpg?resize=200%2C150)
Επιπλέον, η Νομάρχης συζήτησε με το σεβασμιότατο σχετικά με την πορεία του Επικοινωνιακού Μορφωτικού Ιδρύματος, καθώς και του Πολιτιστικού Κέντρου της Μητροπόλεως.
Στη συζήτηση, επισημάνθηκε η προοπτική δημιουργίας ενός διαύλου συνεργασίας ανάμεσα στη Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Ηρακλείου και τους τοπικούς φορείς, έχοντας ως στόχο την υλοποίηση δράσεων ενημέρωσης των κατοίκων πάνω σε ευαίσθητα κοινωνικά θέματα, όπως ο αλκοολισμός, τα ναρκωτικά και η μετανάστευση. Η Νομαρχία Ηρακλείου στέκεται πάντα αρωγός σε δράσεις που συμβάλλουν στη σωστή ενημέρωση των πολιτών και την αναβάθμιση του επιπέδου ζωής στον τόπο μας.