![κατά τη διάρκεια άσκησης του Ελληνικού Στρατού](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/20142207_ekpaideysi_3.jpg?resize=640%2C360)
Παρακαλούνται όλοι οι στρατεύσιμοι της κλάσης 2018 (γεννημένοι το έτος 1997) που διαμένουν στους νομούς της Περιφέρειας Κρήτης
να προσέλθουν ή στην Στρατολογική Υπηρεσία Κρήτης (Καραϊσκάκη 2 και Πιτσουλάκη – Πατέλες, Ηράκλειο, τηλ. 2813 400 100 – 210 – 112) ή στο πλησιέστερο ΚΕΠ του ΟΤΑ διαμονής τους από 2 Ιανουαρίου 2015 έως και 31 Μαρτίου 2015 προκειμένου να καταθέσουν Δελτίο Απογραφής (ΔΑ). Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να έχουν μαζί τους και το δελτίο της αστυνομικής τους ταυτότητας ή το διαβατήριο τους και να γνωρίζουν το ΑΦΜ και το ΑΜΚΑ τους. Οι μη εγγεγραμμένοι στα Μητρώα Αρρένων να έρθουν σε επικοινωνία με τις άνω υπηρεσίες.