![ο Νίκος Χρυσάκης, παραδίδει αναμνηστική πλακέτα στον Θωμά Χαριτάκη](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/DSCF00216.jpg?resize=640%2C481)
Έναν αριθμό κράνη για μοτοσικλετιστές, αγόρασε και παρέδωσε στην Αστυνομική Διεύθυνση Λασιθίου, η Παγκρήτια Συνεταιριστική Τράπεζα, μετά από αίτημα της διεύθυνσης.
Σε μια μικρή συνάντηση που έγινε το μεσημέρι της Τρίτης (9/9), στο ισόγειο της Αστυνομικής Διεύθυνσης Λασιθίου, τα κράνη παρέδωσαν στην ομάδα ΔΙ.ΑΣ., το μέλος του Δ.Σ. της Παγκρήτιας Τράπεζας Θωμάς Χαριτάκης και ο διευθυντής του καταστήματος Αγίου Νικολάου. Η αστυνομική διεύθυνση ανταπέδωσε με αναμνηστικές πλακέτες.
![μέλη της ομάδας ΔΙ.ΑΣ. με τις μηχανές τους μπροστά από την Α.Δ. Λασιθίου](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/DSCF0024-001.jpg?resize=640%2C481)
Παρόντα, σχεδόν όλα τα μέλη της ομάδας ΔΙ.ΑΣ. Αγίου Νικολάου, οι οποίοι, συνήθως δύο οι τρεις μαζί, περιπολούν όλο το 24ωρο την ευρύτερη περιοχή.
Ο Αστυνομικός Διευθυντής Κωνσταντίνος Περάκης, όσο και ο υποδιευθυντής Νίκος Χρυσάκης ευχαρίστησαν για τη δωρεά.