![ΠΕΠ Κρήτης ΠΕΠ Κρήτης](https://104fm.gr/cms/wp-content/uploads/pep kritis01.gif)
Κύρια θέματα που θα συζητηθούν είναι:
- Διαδικασίες κατάρτισης Προγραμμάτων Δ΄ Προγραμματικής Περιόδου 2007-2013
- Συζήτηση επί του κειμένου διαβούλευσης του Ε.Π. Κρήτης 2007-2013. Εντωμεταξύ ολοκληρώθηκαν οι επαφές διαβούλευσης για την κατάρτιση του Επιχειρησιακού Προγράμματος της Περιφέρειας Κρήτης για την Περίοδο 2007-2013.
Κατά τις τρεις συναντήσεις παρουσιάστηκαν και συζητήθηκαν η Στρατηγική και οι Προοπτικές του Επιχειρησιακού Προγράμματος της Περιφέρειας Κρήτης για την Περίοδο 2007-2013.
Στην πρώτη συνάντηση σμμετείχαν ο Διοικητής της ΔΥΠΕ, ο αντιπρόεδρος της, και εκπρόσωπος της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης.
Στη δεύτερη συνάντηση πήραν μέρος εκπρόσωποι των Εφοριών Αρχαιοτήτων του νησιού και στην τρίτη συνάντηση συμμετείχαν οι εκπρόσωποι του ΟΑΔΥΚ, ΟΑΝΑΚ, της Αναπτυξιακής Ηρακλείου, της Αναπτυξιακής Λασιθίου, και της ΑΚΟΜΜ Ψηλορείτης.