![Πλουμίδου, Χουρδάκης, Αρναουτάκης, Χαλκιαδάκης, Cordeiro, Αλεξάκης](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/ΒΡΑΒΕΥΣΗ-ΔΗΜΑΡΧΩΝ-CPRM4.jpg?resize=640%2C427)
Τους 4 πρώην δημάρχους της Κρήτης, και συγκεκριμένα Ανωγείων Γιώργο Κλάδο, Νεάπολης Αντώνη Χουρδάκη, Αρχανών Μαρία Πλουμίδου και τον πρώην Κοινοτάρχη Τυλίσου Σταύρο Χαλκιαδάκη,
που πριν από 35 χρόνια βοήθησαν-οργάνωσαν την συμμετοχή της Περιφέρειας Κρήτης ως την πρώτη Ελληνική Περιφέρεια στον Οργανισμό Παράκτιων Περιφερειών της Ευρώπης, CPMR, βράβευσαν πριν από λίγο ο Περιφερειάρχης Κρήτης Σταύρος Αρναουτάκης, ο Πρόεδρος του CPRM Vasco Cordeiro, και η γ.γ. του Οργανισμού CPMR Ελένη Μαριάνου.
![Μαριάνου, Χουρδάκης,](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/ΒΡΑΒΕΥΣΗ-ΔΗΜΑΡΧΩΝ-CPRM2.jpg?resize=640%2C427)
Η τελετή βράβευσης πραγματοποιήθηκε στη Χερσόνησο στο πλαίσιο της διήμερης συνεδρίασης του Ευρωπαϊκού Οργανισμού CPMR οι εργασίες του οποίου κλείνουν αργά σήμερα το απόγευμα.
Ο πρώην δήμαρχος Ανωγείων Γιώργος Κλάδος δεν κατάφερε να παραστεί αυτοπροσώπως λόγω αδιαθεσίας.