![ο πρώην δήμαρχος Σητείας Νίκος Κουρουπάκης](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/kouroupakis07.jpg?resize=640%2C453)
Με ένα μήνυμα SMS προς έναν αριθμό υποστηρικτών και φίλων, το μεσημέρι της Παρασκευής (25/4), ο Νίκος Κουρουπάκης ανακοίνωσε την απόσυρση της υποψηφιότητας του για τον δήμο Σητείας. Κάποιες πρώτες πληροφορίες είχαν διαρρεύσει κατά τη επίσκεψη Τσίπρα στο νοσοκομείο Σητείας, όταν βρέθηκε εκεί και ο Νίκος Κουρουπάκης, αλλά και η υποψήφια Κατερίνα Σκαρβελάκη. Όσον αφορά τους υποστηρικτές του, για την ώρα δεν έχει δοθεί κάποια γραμμή, ποιον ή ποιαν υποψήφιο -α να στηρίξουν.