![Φωτογραφία 1 Φωτογραφία 1](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/das_foto1.jpg?resize=200%2C150)
Άνθρωποι της νεολιθικής εποχής, Μινωίτες, Ρωμαίοι, Βυζαντινοί και Ενετοί έζησαν αδιάκοπα μαζί με τη φύση.
Οι άνθρωποι όμως της εποχής του κέρδους, δεν άντεξαν τη συγκατοίκηση με τόση ομορφιά. Μέσα σε κάποιο δεκάλεπτο μιας κάποιας συνεδρίασης ενός Δημοτικού συμβυλίου των «καλυτερότερων» της πόλεως μας, αποφάσισαν πως έπρεπε να επενδύσουν στην ανάπτυξη της παραθαλάσσιας ζώνης του Καλού χωριού…
Και ατυχώς μέσα στη περιοχή αυτή, βρίσκεται ο υδροβιότοπος που προαναφέραμε.
![Φωτογραφία 2 Φωτογραφία 2](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/das_foto2.jpg?resize=200%2C150)
Στα ανατοικά ένας χώρος πάρκινγκ (φωτογραφία 4)για να μην περπατήσουν οι τουρίστες 80 μέτρα και κουραστούν… Ενδιαμέσως ανατολικού και δυτικού μπαζώματος αντί για μια γέφυρα, προτιμήθηκε η λύση του… μπαζώματος (φωτογραφία 3) που εμποδίζει τη ροή του ποταμού και δημιουργεί έλος.
(Λεπτομέρεια: οι αντιαισθητικές πλαστικές σωλήνες που ποντίστηκαν για τη διευκόλυνση της ροής, όπως ήταν αναμενόμενο βούλωσαν) Τα σχόλια δικά σας. Εμείς μόνο να σας ζητήσουμε όταν ακούτε τους υποψήφιους μάνατζερ να μιλάνε για ανάπτυξη μην ξεχνάτε να τους ρωτάτε:
Ποια ανάπτυξη;
Καταγγελία Δημοτικής Αγωνιστικής Συνεργασίας
υποψήφιος:
Βασίλης Χατζηδάκης
![Φωτογραφία 3 Φωτογραφία 3](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/das_foto3.jpg?resize=200%2C150)
![Φωτογραφία 4 Φωτογραφία 4](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/das_foto4.jpg?resize=200%2C150)