![Δημοτική Αναγέννηση Δημοτική Αναγέννηση](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/logo_dimotiki_anagennisi.jpg?resize=200%2C150)
Ο κ. Σγουρός λοιπόν επισήμανε:
Τη δημιουργία ενός πολιτιστικού γεγονότος υπερτοπικού χαρακτήρα (φεστιβάλ).
Την ανάγκη μεταστέγασης της Βιβλιοθήκης.
Τη δημιουργία Ανοικτού Θεάτρου και την διερεύνηση της δυνατότητας παραχώρησης και αξιοποησης των Αποθηκών της Ένωσης Γεωργικών Συνεταιρισμών στη περιοχή του Ξηροπόταμου.
Την ανάγκη μεταστέγασης της Βιβλιοθήκης.
Τη δημιουργία Ανοικτού Θεάτρου και την διερεύνηση της δυνατότητας παραχώρησης και αξιοποησης των Αποθηκών της Ένωσης Γεωργικών Συνεταιρισμών στη περιοχή του Ξηροπόταμου.
Οι προτάσεις αυτές μας βρίσκουν σύμφωνους και ήδη μελετούνται από τις ομάδες του προγράμματος μας.
Γραφείο Τύπου
www.dhman.gr