![Συμπληρώθηκε τελικά το "τριπρόσωπο": Χατζηδάκης - Κουνενάκης - Καρατσής candidates4](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/candidates4.jpg?resize=200%2C87)
Ο Πανίκος Καρατσής θα είναι τελικά ο τρίτος πόλος, στον προεκλογικό αγώνα για τον δήμο Αγίου Νικολάου. Σ’ αυτή την απόφαση κατέληξε αργά το βράδυ της Πέμπτης (7/10), η δεύτερη σε δύο μέρες συνάντηση στο ξενοδοχείο Miramare, ανάμεσα σε μέλη του Πα.Σο.Κ., που δεν εκφράζονται ιδεολογικά διαφορετικά, ή δυσαρεστημένα στελέχη του συνδυασμού του νυν δημάρχου Δημήτρη Κουνενάκη, από κοινού με πρόσωπα από διαφορετικούς πολιτικούς χώρους. Όλο αυτό το διάστημα ο κύριος Καρατσής βρίσκεται στο εξωτερικό, όπου και ενημερώθηκε από τον γραμματέα της νομαρχιακής επιτροπής Λασιθίου του Πα.Σο.Κ., Σήφη Μηλιό. Ο χαρακτηρισμός που αποδίδεται στο ψηφοδέλτιο είναι ανεξάρτητο – ενωτικό. Σίγουρα αυτή η εξέλιξη, αλλάζει στο σκηνικό και δυσκολεύει τα πράγματα για όλους, αφού το παιγνίδι πλέον ισορροπεί.