![Ο δρόμος στη συνοικία Μύλος Ο δρόμος στη συνοικία Μύλος](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/road_mylos.jpg?resize=200%2C150)
Ως εκ τούτου υπάρχει ανάγκη να διαφυλαχθεί το συλλογικό υμφέρον και οι αρμόδιες υπηρεσίες να κινηθούν αποφασιστικά για να δοθεί μια λύση τελεσίδικη προς αυτήν την κατεύθυνση.»
Αυτά μεταξύ άλλων δήλωσε ο κύριος Κωνσταντίνος Τσουκάκης, υποψήφιος δήμαρχος Αγίου Νικολάου, αναφορικά με το θέμα προσθέτοντας ότι από το 1983 ως δημοτικός σύμβουλος είχε επισημάνει την σοβαρότητα της κατάστασης και είχε προτείνει την απαλλοτρίωση με το σκεπτικό ότι ο Αγιος Νικόλαος χρειάζεται πνεύμονες πρασίνου για να αναβαθμισθεί η ποιότητα ζωής των κατοίκων της περιοχής.
«Τώρα βεβαίως, πρόσθεσε ο επικεφαλής του συνδυασμού Δημοτική Αναγέννηση, αυτό που προέχει είναι μια λύση που να διαφυλάσσει το αναφαίρετο δικαίωμα των κατοίκων της περιοχής χωρίς να παραγνωρίζεται το νόμιμο δικαίωμα των ιδιοκτητών της εν λόγω ιδιοκτησίας.
Γραφείο Τύπου