Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Ηρακλείου

Photo: PhotoArt

Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν οι Μαθητικοί Καλλιτεχνικοί Αγώνες της Περιφέρειας Κρήτης, στον ¶γιο Νικόλαο . Η χάρη η ομορφιά, τα νιάτα και οι μεταξύ τους άμιλλα κυριάρησαν στη σκηνή σκορπίζοντας  στην αίθουσα αγαλλίαση και κύμα ευφορίας για το θέαμα που παρουσίασαν. Τα παιδιά διαγωνίστηκαν στον Παραδοσιακό και στο σύγχρονο χορό αλλά και στο Κλασικό Μπαλέτο και στο Σύγχρονο Χορό. Οι αγώνες συνεχίζονται στην πόλη του Ρεθύμνου.


Τα αποτελέσματα των μαθητικών αγώνων
Παραδοσιακού χορού Περιφέρειας Κρήτης 2006
 
Λύκεια – ΤΕΕ

5ο και 11ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Photo: PhotArt

  • 1ο βραβείο: 3ο Ενιαίο Λύκειο Χανίων 
  • 2ο βραβείο: 3ο και 5ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου 
  • 3ο βραβείο: Ενιαίο Λύκειο Βουκολιων 
  • Ειδική Διάκριση: Μουσικό Γυμνάσιο Ρεθύμνου (Λυκεακές τάξεις) για το δρώμενο του Κλείδωνα 
  • Ειδική Διάκριση: Ενιαίο Λύκειο Ανωγείων, για τον πρωτοχορευτή τους Ιωάννη Βρέντζο και για τη συνολική προσπάθεια της ομάδας που ήταν αυθόρμητη, πηγαία, βιωματική. 
  • Ειδική Διάκριση: Ενιαίο Λύκειο Ακρωτηρίου, για την πηγαία εμφάνιση του και την αναβίωση του ξεχασμένου χορού Απανωμερίτη. 
  • Ειδική Διάκριση: Ενιαίο Λύκειο Μοιρών, για την αυθόρμητη παρουσία του και την εξαίσια αναβίωση του κρητικού γλεντιού. 
  • Έπαινος: 1ο ΤΕΕ Χανίων
  • Έπαινος: 2ο ΤΕΕ Ρεθύμνου 
  • Έπαινος: 30 Ενιαίο Λύκειο Ρεθύμνου 
  • Έπαινος:ΤΕΕ Ελευθερίου Βενιζέλου 
  • Έπαινος: Ενιαίο Λύκειο Ελευθερίου Βενιζέλου 
  • Έπαινος: Ενιαίο Λύκειο Αγίου Νικολάου 
  • Έπαινος:ΤΕΕ Ιεράπετρας 
  • Έπαινος: 5ο ΤΕΕ Ηρακλείου 
  • Έπαινος: 10 Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείυ 
  • Έπαινος: Ενιαίο Λύκειο Γαζίου

Γυμνάσια:

  • 1ο Βραβείο: Γυμνάσιο Ανωγείων
  • 2ο Βραβείο: 3ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας 
  • 3ο Βραβείο: 1ο Γυμνάσιο Αγίου Νικολάου 
  • Ειδική Διάκριση: Γυμνάσιο Περάματος, για την πρωτοχορεύτρια του Κατερίνα Σταυρούλακη

Αθηνά Κληρονόμου

Photo: PhotoArt

Αγώνες Κλασικού Μπαλέτου

Γυμνάσια –Ατομικές Συμετοχές

  • 1ο Βραβείο: Αθηνά Κληρονόμου Παγκρήτιο Γυμνάσιο Ηρακλείου 
  • 2ο Βραβείο: Ειρήνη Λαμπίρη 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου 
  • 3ο Βραβείο: Αριάδνη Φιλιππίδου 1ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

 Γυμνάσια – Σύνολα

  • 1ο Βραβείο: Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Ηρακλείου 
  • 2ο Βραβείο: 6ο Γυμνάσιο Ηρακλείου και Γυμνάσιο Ασημίου

Λύκεια – Ατομιές Συμμετοχές

  • 1ο Βραβείο: Ελπίδα Κονιδάκη, 2ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου 
  • 2ο Βραβείο: Αναστασία Μαστρογιαννάκη, 4ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου 
  • 3ο Βραβείο: Μαρία Φανουράκη, 3ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Λύκεια – Σύνολα

  • 1ο Βραβείο: 5ο και 11ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου 
  • 2ο Βραβείο: 6ο Ενιαίο Λύκειο και 6ο και 1ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
  • 3ο Βραβείο: 3ο και 4ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου 
  • Ειδική Διάκριση: Γιώργος Κοτσιφάκης, 5ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου για την παρουσία του στο σύνολο

 

3ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου

Photo: PhotoArt

Σύγχρονος χορός

Γυμνάσια – Ατοικές Συμμετοχές

  • 1ο Βραβείο: Αθηνά Κληρονόμου Παγκρήτιο Γυμνάσιο Ηρακλείου 
  • 2ο ραβείο: Μαρία Γιακουμάκη, 5ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
  • 3ο Βραβείο: Αθηνά Μαστοράκη, Παγκρήτιο Γυμνάσιο Ηρκλείου

Γυμνάσια- Σύνολα 

  • 1ο Βραβείο: Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Ηρακλείου 
  • 2ο Βραβείο: Γυμνάσιο Νέας Κυδωνίας και 5ο Γυμνάσιο Χανίων 
  • 3ο Βραβείο: 13ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

ΤΕΕ Νεάπολης

Photo: PhotoArt

Λύκεια – Ατομικές Συμμετοχές

  • 1ο Βραβείο: Λουτσιάνα Παπαδάκη 7ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου 
  • 2ο Βραβείο: Αφροδίτη Γαγάρα – Κοζωνάκη Ενιαίο ύκειο Ακρωτηρίου
  • 3ο Βραβείο: Ονωρία Θάνου Ενιαίο Λύκειο Ακρωτηρίου 
  • Ειδική Διάκριση: Αντωνία Μουσουράκη Ενιαίο Λύκειο Ελευθερίου Βενιζέλου για τη θεατρικότητα της 
  • Ειδική Διάκριση: Ονωρία Θάνου Ενιαίο Λύκειο Ακρωτηρίου για το κουστούμι της

Λύκεια / ΤΕΕ – Σύνολα

  • 1ο Βραβείο: 2ο και 3ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου 
  • 2ο Βραβείο: 3ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου 
  • 3ο Βραβείο: Ενιαίο Λύκειο Νεάπολης
  • Έπαινος:4ο και 5ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου.

Image

Photo: PhotoArt

Facebook Comments
Print Friendly, PDF & Email

Από manos

Αρέσει σε %d bloggers: