Ierapetra_AnogiaΑυτός θα μπορούσε να είναι ο τίτλος του παιχνιδιού της Κυριακής (5/12) στην Ρώσικη ρουλέτα του Βουζουνεράκειου.

Ένα παιχνίδι για αρκετά νεύρα και ένα επόπτη ”ΜΑΛΑΜΑ” (Μαθιουδάκης)να τα τσιτώνει κάθε τρεις και λίγο με λανθασμένες υποδείξεις, βέβαια από τα λάθη του επόπτη παρασύρθηκε και ο ρέφερι (βισκαδουρος) όπου φοβήθηκε να μην ”χάσει” το παιχνίδι και το σταματούσε συνέχεια σε μαρκαρίσματα με αποτέλεσμα να διακόπτεται η όποια αγωνιστική προσπάθεια των ποδοσφαιριστών.

Αγωνιστικά τώρα στο ματς, την πρώτη ευκαιρία έχασε ο Δεδελετάκης με σουτ στο 11′ ενώ 2 λεπτά αργότερα (13′) οι γηπεδούχοι κέρδισαν φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή του Καλομοίρη, το 10αρι (Σκύβαλος) των ”νερατζούρι” εκτέλεσε εύστοχα στην κλειστή γωνιά ανοίγοντας το σκορ.

Στο 26′ είχαμε σουτ του Σουσρου λίγο άουτ, στο 33′ και 39′ ο Γκινης σούταρε λίγο άουτ, στο 45′ μετά από φάουλ του τσαγκαρακη αδράνεια από την άμυνα (Τσαμπανακης)η μπάλα στα πόδια του Σουρσου και ανενόχλητος σκοράρει από το ύψος του πέναλτι. Έτσι  πήγαν οι ομάδες στα αποδυτήρια στην ανάπαυλα

το Β’ μέρος ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να πιέζουν και στο 55′ ήρθε το επιθυμητό με ωραία ατομική ενέργεια του Σκύβαλου να στείλει την μπάλα στα δίχτυα (2-1)

Ο Αετός πίεσε με αντεπιθέσεις με την κλασικότερη όλων στο 67′ χάνοντας τριπλή !!! ευκαιρία με τον Σούρσο και Καστελιανάκη

Στο 89 είχαμε 2 απανωτές ευκαιρίες από τον πρώτο σκόρερ του περιφερειακού Κ. Δεδελετάκη η πρώτη ήρθε σε τετ α τετ με τον Καλομοίρη αλλά νικήθηκε βγάζοντας την μπάλα κόρνερ. Στην εκτέλεση του κόρνερ όμως ο Δεδελετάκης κέρδισε την μπάλα και από το ύψος της μεγάλης περιοχής,  πλάσαρε σωστά αυτή την φορά κάνοντας το σκορ 3-1.

Στις καθυστερήσεις (94′) ο Χατζηανδρέου έβγαλε τετ-α-τετ τον γρήγορο Τοψιδέλη με τον Καλομοίρη και ο πρώτος πλάσαρε εύστοχα για να γράψει το τελικό 4-1.