![Black Friday και άλλα τινά εισαγόμενα](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/46642241_518271391988348_7416766637329612800_n.jpg?resize=468%2C656)
Είναι γνωστό τις πάσει ότι ως λαϊκός μηρυκάζουμε τα πάντα, αν είναι βγει κανά ευρώ. Έτσι και τα τελευταία χρόνια εισάγαμε την Black Friday, κατά τη διάρκεια της οποίας ή της εβδομάδα κάνουμε ειδικές προσφορές …..
…. μόνο που η ιστορία, ο τρόπος, οι λογικές πίσω από το συγκεκριμένο έθιμο, δεν έχουν και πολύ σχέση με τη δική μας “υλοποίηση”. Γιατί στην Ευρώπη ή στην Αμερική οι ευκαιρίες είναι ειδικές και οι εκπτώσεις μεγάλες, ενώ εδώ απλά σερβίρουμε Black Friday, υπονοώντας μόνο …..
Η φωτογραφία που μας έστειλε ο φίλος Γιώργος Γεροντής τα λέει όλα !!!!!