![στα πλαίσια της έκθεσης και η παρουσίαση του βιβλίου Μαίανδρος ο έρωτας](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/3-14.7.2015-Καθρέπτες-Ψυχής-Έκθεση-ζωγραφικής-της-Emma-Paganini-Αφίσα1.jpg?resize=510%2C720)
Παρά τις συγκυρίες των ημερών και το πάγωμα από τις εξελίξεις στη χώρα μας, εμείς προχωρούμε με Τέχνη, με οράματα και αισιοδοξία! Σας προσκαλούμε, αύριο βράδυ, Δευτέρα, 6 Ιουλίου και ώρα 8, στη Δημοτική Πινακοθήκη του Αγίου Νικολάου,
σε ένα ιδιαίτερο εκθεσιακό χώρο και στην παρουσίαση της νέας ποιητικής συλλογής της Άννας Τακάκη Μαρκάκη, “Μαίανδρος ο Έρωτας”. Με χρώματα, ποίηση και μουσική και απαγγελίες ποιημάτων στην ιταλική και αγγλική γλώσσα.
Στο πιάνο η Αγγελική Επιτροπάκη και η Αλεξία Χαρασανάκη, φοιτήτριες της Laine Papdtze (Λάινε Πάπιτζε). Στην παρουσίαση η Μαρία Ζωγραφάκη, εκπαιδευτικός, συγγραφέας.