![Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης στη Γρα Λυγιά](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/1-maxresdefault.jpg?resize=640%2C480)
Τη Δευτέρα 21 Μαΐου, εορτή των Αγίων Θεοστέπτων Βασιλέων και Ισαποστόλων Κωνσταντίνου και Ελένης, πανηγυρίζει ο φερώνυμος Ιερός Ενοριακός Ναός στη Γρα Λυγιά Ιεράπετρας.
Το απόγευμα της Κυριακής 20 Μαΐου και ώρα 7:00΄ μ.μ. θα τελεσθεί ο Μέγας πανηγυρικός Εσπερινός, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Ιεραπύτνης και Σητείας κ. Κυρίλλου.
Ανήμερα της εορτής, Δευτέρα 21 Μαΐου ώρα 7:00΄ π.μ., θα τελεσθεί ο Όρθρος και στη συνέχεια η Θεία Λειτουργία.
Από τη Ενορία Γρα Λυγιάς Ιεράπετρας