![Η τέχνη του ρυθμού στην εκπαίδευση, παραδοσιακά κάλαντα](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/318976326_1304782807032525_6623885548181338990_n.jpg?resize=561%2C800&ssl=1)
την Τρίτη 20 Δεκεμβρίου, η ομάδα συμμετεχόντων του προγράμματος ”Η τέχνη του ρυθμού στην εκπαίδευση” παρουσιάζει παραδοσιακά κάλαντα του ελλαδικού χώρου στην Παιδόπολη Νεάπολης και στο Κινηματοθέατρο ΡΕΞ Αγίου Νικολάου.
Συμπράττουν επί σκηνής: Γιώργος Ζαχαριουδάκης – πνευστά, λύρες / Στέλιος Συκάκης – λαούτο / Δημήτρης Σγουρός – κρητική λύρα / Μανώλης Κανακάκης – κανονάκι / Φωνητικό σύνολο Lali Toupli / Μικτή χορωδία Δήμου Αγίου Νικολάου σε διεύθυνση Μανώλη Κανακάκη
Παιδόπολη (Πολυτεχνείου 8, Νεάπολη Λασιθίου)
Ώρα παρουσίασης: 17:00
Κινηματοθέατρο ΡΕΞ (Λασθένους & Μιχ. Σφακιανάκη)
Ώρα προσέλευσης κοινού: 20:30