![Πρόγραμμα πανηγύρεως Ιερού Ναού Αγίας Άννης Θρυπτής](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/ΕΠΑΝΩ-ΧΩΡΙΟ-Αγία-Άννα-Θρυπτή-1.jpg?resize=640%2C429&ssl=1)
Το Σάββατο 25 Ιουλίου 2020, εορτή της Κοιμήσεως της Αγίας Άννης, πανηγυρίζει ο φερώνυμος μεταβυζαντινός Ιερός Ναός της Ενορίας Επάνω Χωριού στο πευκοδάσος της Θρυπτής Ιεράπετρας.
Το απόγευμα της Παρασκευής 24 Ιουλίου και ώρα 7:00΄ μ.μ. θα τελεσθεί Μέγας πανηγυρικός Αρχιερατικός Εσπερινός, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Ιεραπύτνης και Σητείας κ.κ. Κυρίλλου.
Ανήμερα της εορτής, Σάββατο 25 Ιουλίου και ώρα 7:00΄ π.μ., θα τελεσθεί η ακολουθία του Όρθρου και στη συνέχεια η Θεία Λειτουργία.
Από την Ενορία Επάνω Χωριού Ιεράπετρας