![Πρόγραμμα πανηγύρεως Ιερού Ναού Προφήτου Ηλιού της Ενορίας Κάτω Χωριού Ιεράπετρας](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/PROFHTHS-HLIAS-KATO-CHORIO.jpeg?resize=640%2C480&ssl=1)
Την Δευτέρα 20 Ιουλίου 2020 πανηγυρίζει ο Ιερός Ναός του Προφήτου Ηλιού της Ενορίας Κάτω Χωριού Ιεράπετρας. Το απόγευμα της Κυριακής 19 Ιουλίου και ώρα 7:00΄ μ.μ. θα τελεσθεί ο Μέγας πανηγυρικός Αρχιερατικός Εσπερινός της εορτής, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Ιεραπύτνης και Σητείας κ.κ. ΚΥΡΙΛΛΟΥ.
Ανήμερα της εορτής, Δευτέρα 20 Ιουλίου και ώρα 7:00΄ π.μ., θα τελεσθεί η ακολουθία του Όρθρου και στη συνέχεια η Θεία Λειτουργία.
Από την Ενορία Κάτω Χωριού