![Εν Μουσική, "ἐν Φαντασίᾳ καί Λόγῳ"](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/ἐν-Φαντασίᾳ-καί-Λόγῳ-575x800.jpg?resize=575%2C800)
Με αφορμή την Παγκόσμια ημέρα Ποίησης – Λογοτεχνίας (21 Μαρτίου), την Εαρινή Ισημερία (20 Μαρτίου φέτος) και την πρώτη μέρα της Άνοιξης ο ΔΟΚΑΣ και το Θέατρο της Σητείας οργανώνουν εκδήλωση με θέμα: Εν Μουσική, “ἐν Φαντασίᾳ καί Λόγῳ”
η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 21 Μαρτίου 2018, στις 7 το απόγευμα, στο Πολύκεντρο του Δήμου Σητείας και σας προσκαλούν να την παρακολουθήσετε.
Μουσική επιμέλεια: Μανώλης Φραγκούλης, συμμετέχουν και οι: Ανωγιαννάκης Γιάννης, Δρετάκη Ελένη, Καρβέλης Δημήτρης. Τραγούδι: Ελπίδα Χατζηδάκη & Μανώλης Φραγκούλης.
Ποιήματα και κείμενα διαβάζουν τα μέλη του Θεάτρου της Σητείας: Αντωνακάκη Κατερίνα, Καπαρού Κατερίνα, Ρουσσομουστακάκης Μανώλης, Σύρπου Φανή, Χατζοπούλου Βίκυ.
Επιμέλεια – παρουσίαση εκδήλωσης: Κατερίνα Γουλιέλμου
Στον ήχο Διονύσης Κριθαράκης, στα φώτα Γιώργος Κορδίας. Την αφίσα φιλοτέχνησε ο καλλιτέχνης Βασίλης Πολυχρονιάδης.
Χορηγοί: ξενοδοχείο Ίτανος.
Στην είσοδο του Πολύκεντρου θα συγκεντρώνονται είδη πρώτης ανάγκης για τα Κοινωνικά Παντοπωλεία της Σητείας.
Ο Πρόεδρος του Δ.Ο.Κ.Α.Σ. Η Πρόεδρος του Θεάτρου της Σητείας
Λεωνίδας τερζής Φανή Σύρπου