![Η δημοτική χορωδία Αγίου Νικολάου, με την ματιά της Μαρίας](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/IMG_20191222_223618225-800x491.jpg?resize=640%2C393)
Φιλοξενούμενη στην εκπομπή του Σαββάτου (28/12), “με την ματιά της Μαρίας“, ήταν η δημοτική χορωδία Αγίου Νικολάου, μέσα από δύο πρόσωπα: τον διευθυντή Μανώλη Κανακάκη και την πρόεδρο του Συλλόγου Φίλων Πόπη Μαλλιαρόζη.
Η Μαρία Κασωτάκη, μίλησε και με τους δύο, μετά τη συναυλία στον Άγιο Νικόλαο. Η χορωδία, ή μάλλον τα χορωδιακά σχήματα κάτω από τον γενικότερο τίτλο “Δημοτική Χορωδία“, έχουν φτάσει πλέον να αριθμούν 100 άτομα, μικρούς και μεγάλους, 8 χρόνια μετά την ίδρυση του συνόλου από τον Πολιτιστικό Οργανισμό Δήμου Αγίου Νικολάου, επί των ημερών της Μαρίας Κωστάκη.
Η χορωδία έχει εμφανιστεί σε πόλεις της Κρήτης και τελευταία επιχειρεί προσέγγιση στα δημοτικά διαμερίσματα του δήμου Αγίου Νικολάου.
Ακούστε όλη τη συνομιλία: