![Ιερά πανήγυρη Ιερού Ναού Παναγίας Ελεούσας πόλεως Ιεράπετρας](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/foto_eleoysa.jpeg?resize=563%2C663)
Την Πέμπτη 11 Ιουνίου 2020, εορτή της Συνάξεως της Υπεραγίας Θεοτόκου εν τω «άδειν», πανηγυρίζει ο Ιερός Ενοριακός Ναός Παναγίας Ελεούσας Ιεράπετρας, όπου φυλάσσεται η ομώνυμη και θαυματουργή εικόνα της Παναγίας της Ρεΐζδεριανής, πιστό αντίγραφο της εικόνος του «Άξιον Εστί» του Πρωτάτου των Καρυών του Αγίου Όρους.
Την Τετάρτη 10 Ιουνίου εσπέρας και ώρα 7:00΄ μ.μ. θα τελεστεί ο Μέγας πανηγυρικός Αρχιερατικός Εσπερινός.
Την κυριώνυμο ημέρα της εορτής, Πέμπτη 11 Ιουνίου και ώρα 7:00΄ π.μ., θα τελεσθούν η Ακολουθία του Όρθρου και στη συνέχεια η Αρχιερατική θεία Λειτουργία.
Στις παραπάνω Ιερές Ακολουθίες θα προεξάρχει ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ιεραπύτνης και Σητείας κ.κ. Κύριλλος.
Εκ της Ενορίας Παναγίας Ελεούσας πόλεως Ιεράπετρας