![ο Άη Βασίλης και η χελώνα](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/1-IMG_20181230_121702231.jpg?resize=640%2C480)
Αδιαχώρητο αυτές τις μέρες στο ενυδρείο Cretaquarium στις Γούβες, μικροί και μεγάλοι επισκέπτες, περιμένουν να δουν με ανυπομονησία τον βουτηχτή Άη Βασίλη και τη Γοργόνα.
Εντύπωση προκαλεί σε πολλούς επισκέπτες η “ημεράδα” της χελώνας η οποία παίζει με τον “Άη Βασίλη”, τον κυνηγά μέσα σε όλη τη παραμονή του στη δεξαμενή, όσο ώρα ο “Άγιος” δύτης παίζει με τα παιδιά.
![ο Άη Βασίλης και η χελώνα](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/1-IMG_20181230_123340753-600x800.jpg?resize=600%2C800)
Λίγο αργότερα ο Άη Βασίλης φεύγει και η γοργόνα μαγεύει με τη σειρά της τους μικρούς που περιμένουν να τη δουν και να τη χαιρετήσουν.