![λίγο πριν κοπεί η πίτα](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/DSCF0040-1.jpg?resize=640%2C481)
Τη πρωτοχρονιάτικη της πίτα έκοψε το βράδυ της Πέμπτης (21/1) η χορωδία του Πολιτιστικού Αθλητικού Οργανισμού Δήμου Αγίου Νικολάου, στο Palazzo Cafe. Εκεί βρέθηκαν όλα τα μέλη τόσο της χορωδίας, όσο και της μικρής, των νέων ταλέντων της. Τη βραδιά τίμησαν ο δήμαρχος Αγίου Νικολάου Αντώνης Ζερβός, ο πρόεδρος του ΠΑΟΔΑΝ Χάρης Αλεξάκης, ο πρώην δήμαρχος Δημήτρης Κουνενάκης,
καθώς και φίλοι της χορωδίας και ο διευθυντής της Μανώλης Κανακάκης. Τη πίτα ευλόγησε ο πρωτοπρεσβύτερος Γεώργιος Τζάβλας και την έκοψε η πρόεδρος του συλλόγου φίλων της χορωδίας Θεοδώρα Πουλή. Το φλουρί βρήκε η κ. Αντωνία Λάππα και έλαβε μιαν εικόνα από τον σύλλογο φίλων και το βιβλίο της πόλης του Αγίου Νικολάου από τον δήμαρχο.
Η βραδιά τράβηξε αρκετα γιατί στη συνέχεια, εκτός το πιάνο, ο παπά Γιώργης Τζάβλας έφερε το κανονάκι και το τραγούδι συνεχίστηκε επί μακρόν ….
ακούστε τη παιδική χορωδία σε ένα τραγούδι πριν κοπεί η πίτα: