![Πανήγυρη Ιεράς Μονής Τιμίου Προδρόμου Καψά Σητείας](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/1-xmk_m-kapsa-04.jpg?resize=640%2C425)
Την Τετάρτη 29 Αυγούστου 2018, εορτή της αποτομής της κεφαλής του τιμίου ενδόξου προφήτου Προδρόμου και Βαπτιστού Ιωάννου, πανηγυρίζει η φερώνυμη Ιερά Μονή Καψά Σητείας.
Το απόγευμα της Τρίτης 28 Αυγούστου και ώρα 7:00΄ μ.μ. θα τελεσθεί ο Μέγας πανηγυρικός Εσπερινός, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Ιεραπύτνης και Σητείας κ. Κυρίλλου.
Την Τετάρτη 29 Αυγούστου και ώρα 5:00΄ π.μ. θα τελεσθεί η Ακολουθία του Όρθρου και στη συνέχεια η Θεία Λειτουργία.
Από την Ιερά Μονή Τιμίου Προδρόμου Καψά Σητείας