![Πανήγυρη Ιερού Ναού Αγίων Τεσσαράκοντα Μαρτύρων Ενορίας Κουτσουναρίου Ιεράπετρας](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/agioi-saranta-center-top-903x560-1-800x496.jpg?resize=640%2C397)
Την Δευτέρα 9 Μαρτίου 2020, εορτή της μνήμης των εν τη λίμνη της Σεβαστείας μαρτυρησάντων Αγίων Τεσσαράκοντα, πανηγυρίζει ο φερώνυμος Ιερός Ενοριακός Ναός Κουτσουναρίου Ιεράπετρας. Το εσπέρας της Κυριακής 8/3 και ώρα 6:00 μ.μ. θα τελεσθεί η Ακολουθία του Εσπερινού της εορτής.
Ανήμερα της πανηγύρεως, Δευτέρα 9/3 και ώρα 7:00 π.μ., θα τελεσθούν οι Ακολουθίες του Όρθρου και των Ωρών και στη συνέχεια η Προηγιασμένη Αρχιερατική Θεία Λειτουργία, ιερουργούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Ιεραπύτνης και Σητείας κ.κ. Κυρίλλου.
Από την Ενορία Αγίων Τεσσαράκοντα Κουτσουναρίου