![Στο-ν Κρούστα ξαναρίξε με](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/DSCF0024-2.jpg?resize=640%2C422)
Το βιβλίο “Στο-ν Κρούστα ξαναρίξε με”, αφιέρωμα στη μορφή του Κρούστα, λυράρη, φιλόσοφο και ποιμένα, Γιάννη Βάρδα, ή Λυραρογιάννη, παρουσιάστηκε το βράδυ του Σαββάτου (16/12), στο χώρο του REX στον Άγιο Νικόλαο.
Πρόκειται για έκδοση του τμήματος Αγίου Νικολάου του Λυκείου των Ελληνίδων, που επιμελήθηκε ο φιλόλογος Γιάννης Χρονάκης.
![Στο-ν Κρούστα ξαναρίξε με](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/DSCF0005-6.jpg?resize=640%2C481)
Για τον Λυραρογιάννη μίλησαν ο Διευθυντής του Μουσείου “ΛΥΧΝΟΣΤΑΤΗΣ” κ. Γιάννης Μαρκάκης και ο φιλόλογος Νίκος Τζώρτζης. Τη παρουσίαση συντόνισε ο Μιχάλης Ατσαλάκης.
Ακολούθησαν χοροί από το συγκρότημα του Λυκείου Ελληνίδων υπό τους ήχους του Δημήτρη Σγουρού.
![Στο-ν Κρούστα ξαναρίξε με](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/DSCF0014-1.jpg?resize=640%2C481)