![ο Κώστας Γεωργουσόπουλος](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/georgousopoulos-535x800.jpg?resize=535%2C800)
Τιμητική εκδήλωση – αφιέρωμα στον Κώστα Γεωργουσόπουλο συνδιοργανώνουν αύριο Τρίτη 10 Νοεμβρίου στις 20:00 στο Ηράκλειο στη δημοτική αίθουσα «Ανδρόγεω» το Δημοτικό Περιφερειακό Θέατρο Κρήτης (ΔΗΠΕΘΕΚ), η Περιφέρεια Κρήτης και ο Δήμος Ηρακλείου. Στην διάρκεια της εκδήλωσης τον κ. Γεωργουσόπουλο θα τιμήσουν για το έργο του η Περιφέρεια Κρήτης και ο Δήμος Ηρακλείου.
Την Τετάρτη 11 Νοεμβρίου θα πραγματοποιηθεί ανάλογη εκδήλωση στα Χανιά στο «Βενιζέλειο Ωδείο» στις 20:00 όπου τον κ. Γεωργουσόπουλο θα τιμήσουν το ΔΗΠΕΘΕΚ και ο Δήμος Χανίων.
Οι εκδηλώσεις σε Ηράκλειο και Χανιά θα έχουν ελεύθερη είσοδο.