![Φιλαρμονική Αγίου Νικολάου, πίτα μασκέ](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/IMG_20180204_195543138.jpg?resize=640%2C480)
Λίγο ο Γενάρης που έφυγε γρήγορα, λίγο το τριώδιο που ήρθε νωρίς, είχαν σαν αποτέλεσμα, η πρωτοχρονιάτικη πίτα της Δημοτικής Φιλαρμονικής Αγίου Νικολάου να γίνει πίτα με πάρτι μασκέ.
Τη Κυριακή (4/2), στον χώρο της Φιλαρμονικής, κόπηκε η πρωτοχρονιάτικη πίτα, με μασκαράδες της αποκριάς στην οποία έχουμε ήδη μπει, με το Πάσχα να φτάνει νωρίς.
![Φιλαρμονική Αγίου Νικολάου, πίτα μασκέ](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/IMG_20180204_193828131.jpg?resize=640%2C480)
Τη πίτα έκοψε η πρόεδρος του συλλόγου φίλων Χριστίνα Κορρέ, ενώ χαιρέτισαν ο βουλευτής Λασιθίου Μανώλης Θραψανιώτης και οι αντιδήμαρχοι Δέσποινα Καρνιαδάκη και Χάρης Αλεξάκης.
Μικροί και μεγάλοι στη συνέχεια το ‘ριξαν στο χορό και από Δευτέρα και πάλι στο πρόγραμμα …..