![Το εξώφυλο της δουλειάς Το εξώφυλο της δουλειάς](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/par_poli.jpg?resize=200%2C183)
Τραγουδισμένα από μια νέα φωνή, δεκατρία νέα τραγούδια μιλούν για το τοπίο εντός και γύρω μας με ματιά ποιητική και αγαπητική διάθεση, που όμως δε διστάζει να ξεσκεπάσει και να καυτηριάσει όπου το νιώθει απαραίτητο.
Η «Παράλια Πόλη» είναι ένας δίσκος που βρέχεται από θάλασσα και διαπνέεται από άνεμο, λόγος και ηχόχρωμα «χειροποίητο» σε πείσμα των ενάντιων καιρών. Η Άννα Σωτηριάδη ερμηνεύει και υπογράφει στίχο και μουσική, ο Πάρις Περυσινάκης υπογράφει την ενορχήστρωση.
Ο δίσκος της Άννας Σωτηριάδη «Παράλια Πόλη» κυκλοφορεί από την Anemone.
Ακούστε ένα από τα κομμάτια του δίσκου Μικρή Γοργόνα.