![Τα παιδιά, η ζωγράφος, και ο Οδυσσέας Σγουρός Τα παιδιά, η ζωγράφος, και ο Οδυσσέας Σγουρός](https://i0.wp.com/www.104fm.gr/images/stories/food/thumbnails/thrapsanioti-popi-(29).jpg?resize=200%2C150)
Την εκδήλωση οργανώνουν από κοινού η ζωγράφος σε συνεργασία με τον Πολιτιστικό Οργανισμό του Δήμου Αγίου Νικολάου.
Η έκθεση που είναι αφιερωμένη στην ελληνική φύση συμμετέχουν παιδιά ηλικίας 4-17 χρόνων.
Στα εγκαίνεια βρέθηκαν και μίλησαν ο πρόεδρος του Πολιτιστικού Οργανισμού του Δήμου Αγίου Νικολάου Οδυσσέας Σγουρός, ο αντιδήμαρχος Αγ. Νικολάου, Μανόλης Θραψανιώτης, αλλά και ο Ευρωβουλευτής Γιώργος Χατζημαρκάκης.
Το κοινό θα μπορεί να επισκέπτεται την έκθεση έως τις 13 Νοεμβρίου 2005. Ενώ θα είναι ανοικτή καθημερινά (εκτός Δευτέρας) από τις 10:00 – 14:00 και από τις 18:00 – 21:00.
Η Δημοτική Πινακοθήκη βρίσκεται στον πεζόδρομο της 28ης Οκτωβρίου.
![Πόπη Θραψανιώτη και Γιώργος Χατζημαρκάκης Πόπη Θραψανιώτη και Γιώργος Χατζημαρκάκης](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/thrapsanioti-popi.jpg?resize=200%2C150)
Η Δημοτική Πινακοθήκη βρίσκεται στον πεζόδρομο της 28ης Οκτωβρίου.