![Δημοτική χορωδία Αγίου Νικολάου, πρωτοχρονιάτικη πίτα](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/IMG_20200206_194819741_HDR.jpg?resize=640%2C480)
Πέμπτη (6/2) έκοψε στη δημοτική πινακοθήκη τη πρωτοχρονιάτικη πίτα του ο Σύλλογος Φίλων της Δημοτικής Χορωδίας Αγίου Νικολάου, παρουσία πολλών μελών, φίλων, γονέων. Τη πίτα ευλόγησε ο πατέρας Γεώργιος Τζάβλας, ο οποίος ευχήθηκε καλή χρονιά και επιτυχίες στη χορωδία.
Η πρόεδρος του συλλόγου Πόπη Μαλλιαρόζη, ευχαρίστησε όλους για τη παρουσία και μετέφερε τις ευχές για καλή χρονιά.
Ο αντιδήμαρχος πολιτισμού Χάρης Αλεξάκης εκτός των ευχών αναφέρθηκε στην εξωστρέφεια του χορωδιακού συνόλου και στις σκέψεις που υπάρχουν για τις φετινές εμφανίσεις, ενώ ο δάσκαλος και διευθυντής της χορωδίας Μανώλης Κανακάκης, ευχαρίστησε όλους για τη συνεργασία που υπάρχει και πρότεινε στον παπά Γιώργη Τζάβλα συνεργασία με τη χορωδία Ευαγγελίστριας.
![Δημοτική χορωδία Αγίου Νικολάου, πρωτοχρονιάτικη πίτα](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/85132120_2737113143035689_1547009475846602752_n.jpg?resize=640%2C360)
Το φλουρί στην πίτα της Μικτής χορωδίας των ενηλίκων κέρδισε η Μαρία Σταματάκη μέλος της χορωδίας και στην παιδική η Ελευθερία Μαρνέλλου, μέλος της παιδικής Νεανικής.
Η βραδιά ολοκληρώθηκε με ένα μικρό κέρασμα που φρόντισε ο σύλλογος και μερικά τραγούδια από τη παιδική χορωδία.