![Οι χορωδίες τραγούδησαν και πάλι για καλό σκοπό](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/DSN2601.jpg?resize=640%2C359)
Ανταποδίδοντας τη πρώτη επίσκεψη της δημοτικής χορωδίας Ιεράπετρας στον Άγιο Νικόλαο στις 17 Ιανουαρίου, το βράδυ της Κυριακής (12/3), η δημοτική χορωδία Αγίου Νικολάου, πήγε Ιεράπετρα και στη σκηνή της αίθουσας Μελίνα Μερκούρη, έσμιξε η μουσική με τη βοήθεια στον συνάνθρωπο.
Οι χορωδίες απέδωσαν κομμάτια του ρεπερτορίου τους, διαφορετικά η κάθε μία, ενθουσιάζοντας το κοινό το οποίο έσπευσε να τις ακούσει με εισιτήριο τρόφιμα αυτή τη φορά για το Κοινωνικό Παντοπωλείο Ιεράπετρας. Για το κοινωνικό παντοπωλείο μίλησε η συντονίστρια της προσπάθειας Κική Χασάπη Φρονιμάκη, ενώ χαιρέτισαν, ο δήμαρχος Αγίου Νικολάου Αντώνης Ζερβός, η αντιδήμαρχος Ιεράπετρας Χρύσα Χατζημαρκάκη και ο Πρόεδρος της ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α & Πρόεδρος του Κοινωνικού Παντοπωλείου, κ. Μανώλης Φραγκούλης.
![Οι χορωδίες τραγούδησαν και πάλι για καλό σκοπό](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/IMG_20170312_215436.jpg?resize=640%2C481)
Τίμησαν τη προσπάθεια, στελέχη των δήμων Ιεράπετρας και Αγίου Νικολάου, καθώς και Γεραπετρίτες και Αγιονικολιώτες.
Τη Δημοτική χορωδία Ιεράπετρας διευθύνει η Μαρία Παπαγιανάκη και τη δημοτική χορωδία Αγίου Νικολάου ο Μανώλης Κανακάκης.