![Ζήτω το Ελληνικό τραγούδι](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/Τζώρτζης-225x300.jpg?resize=225%2C300)
Υπάρχουν δυο ειδών τραγούδια: αυτά που ακούω και τα άλλα.
Τραγούδια: Αφθονούν στη φύση, εύχρηστα, άφθαρτα, δίχως ηλικία. Μπορείς να τα, βάλεις στη σειρά, την όποια σειρά, και να συνθέσεις ποικίλα αφιερώματα ή απλώς να ακολουθήσεις το εκάστοτε εναρκτήριο, κι όπου σε βγάλει.
Να θυμάμαι πάντα: δεν επαναλαμβάνω τις γνωστές περί του σύγχρονου τραγουδιού στερεότυπες διαπιστώσεις: βαλτώνει, επαναλαμβάνεται, νοσεί• δεν κυνηγώ, τις καινούριες κυκλοφορίες (κανείς δεν είναι τόσο γρήγορος), δε βιάζομαι να ακούσω το καινούριο τραγούδι, ούτε κι αυτό βιάζεται να ακουστεί — εκτός αν πρόκειται να λήξει. Υπάρχουν δυο ειδών τραγούδια: αυτά που ακούω, κι αυτά που ακούω και σιγοτραγουδώ.Αυτά τα τελευταία μ’ αρέσουν.
Νίκος Τζώρτζης
Δευτέρα με Σάββατο: 18:00 με 19:00