![Οικοτεχνία στο οροπέδιο Λασιθίου, ενημέρωση](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/ΟΡΟΠΕΔΙΟ-ΟΙΚΟΤΕΧΝΙΑ.jpg?resize=640%2C400)
Ενημερωτική εκδήλωση με θέμα “Αξιοποίηση των αγροτικών και κτηνοτροφικών προϊόντων ( Οικοτεχνία ) του Οροπεδίου Λασιθίου” οργανώνει ο δήμος Οροπεδίου Λασιθίου την Δευτέρα 25 Ιουλίου στις 19:30 στην αίθουσα «Αντωνίου Βορεάδη». Η εκδήλωση, συνδιοργανώνεται από την Αναπτυξιακή Εταιρεία Ν. Λασιθίου, τη Πνευματική Εστία τους συλλόγους Οροπεδίου Λασιθίου (Αγροτικός- Κτηνοτροφικός- Εμποροβιοτεχνικός (ΕΒΕΣΟΛ) – Σύλλογος Γυναικών «ΡΕΑ»). Θα μιλήσει ο Ζαχαρίας Σωμαράς Κτηνίατρος Υγιεινολόγος, Πρόεδρος Κτηνιάτρων Δημοσίων Υπαλλήλων Κρήτης.