![έχει αποκατασταθεί και η κυκλοφορία σε όλο το οδικό δίκτυο της Κρήτης](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/komvos_kasteli2-1-1.jpg?resize=640%2C476&ssl=1)
Από τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Κρήτης ανακοινώνεται ότι, το οδικό δίκτυο σε περιοχές των Νομών Χανίων, Ρεθύμνου και Ηρακλείου έχει αποκατασταθεί και η κυκλοφορία των οχημάτων διεξάγεται κανονικά.
Στο Νομό Λασιθίου η κυκλοφορία των οχημάτων, λόγω παγετού, διεξάγεται με τη χρήση αντιολισθητικών αλυσίδων στην Επαρχιακή Οδός Αγίου Νικολάου –Οροπεδίου Λασιθίου από την τοπική κοινότητα Ζενίων.
Υπενθυμίζεται στους οδηγούς η υποχρέωση να διαθέτουν και να χρησιμοποιούν στα οχήματα τους αντιολισθητικές αλυσίδες στα σημεία του οδικού δικτυού όπου υπάρχει χιόνι ή παγετός ,να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί κατά την οδήγηση και συμμορφώνονται στα σήματα και τις υποδείξεις των τροχονόμων.
(9) Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Κρήτης | Facebook