![Συμμετοχή στην πανελλήνια κινητοποίηση και απεργία την Πέμπτη 22/2/24 - συγκέντρωση στις 10.30 στην είσοδο του ΤΕΠ](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/oie_T6mIliP3S36G9999.jpg?resize=640%2C584&ssl=1)
O Σύλλογος Εργαζομένων του Γ.Ν. Αγ. Νικολάου συμμετέχει στην πανελλήνια κινητοποίηση και απεργία της ΠΟΕΔΗΝ την Πέμπτη 22/2/24 με συγκέντρωση στις 10.30 στην είσοδο του ΤΕΠ του Νοσοκομείου Αγ. Νικολάου με αιτήματα:
- Μονιμοποίηση των συμβασιούχων με μετατροπή των συμβάσεων σε Αορίστου Χρόνου, αποτροπή της επαναφοράς των εργολάβων και της σταδιακής ιδιωτικοποίησης των υπηρεσιών του ΕΣΥ
- Προσλήψεις Προσωπικού – Όχι στην συρρίκνωση του ΓΝΑΝ
- Αυξήσεις μισθών πάνω από τον πληθωρισμό – επαναφορά 13ου και 14ου μισθού – βελτίωση των συνθηκών εργασίας – όχι άλλα «εντελλεσθε»
Αποκλειστικά δημόσιο και ποιοτικό δωρεάν σύστημα υγείας για όλους, καμία πληρωμή από τους ασθενείς, κατάργηση των επί πληρωμή απογευματινών χειρουργείων.