![Θλίψη στο Οροπέδιο Λασιθίου για το θάνατο του Γιώργου Χαραλαμπάκη](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ.jpg?resize=640%2C411&ssl=1)
Ο εκλιπών υπήρξε προσωπικός φίλος του Δημάρχου Γιώργου Αθανασάκη και συνεργάτης στον προεκλογικό αγώνα της Παράταξης του, «Λασίθι ώρα ευθύνης», και μάλιστα είχε προγραμματιστεί ο ορισμός του ως ειδικού συμβούλου στο Δήμο Οροπεδίου σε θέματα τεχνικών έργων.
Όμως τον πρόλαβε ο θάνατος, μετά από σύντομη νοσηλεία και χειρουργική επέμβαση στην οποία υποβλήθηκε για να αντιμετωπιστεί πρόβλημα στην καρδιά του.
Ο Δήμαρχος Οροπεδίου Λασιθίου αποχαιρετά με πόνο τον καλό φίλο και συνεργάτη του. Εύχεται τόσο ο ίδιος ο κ. Αθανασάκης όσο και σύσσωμη η Δημοτική Αρχή θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια του.