![Νέος δρόμος Νέος δρόμος](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/road05.jpg?resize=200%2C150)
Έπειτα από την υπογραφή της σύμβασης, η νομάρχης δήλωσε χαρακτηριστικά: «Υπογράψαμε τη σύμβαση συνεχίζοντας τη δράση μας με ίδια έσοδα για την αναβάθμιση του επαρχιακού οδικού δικτύου, ώστε να παρέχει ασφάλεια στους πολίτες. Είναι ένας προγραμματισμός που θα συνεχιστεί όλο το επόμενο διάστημα, ώστε να δώσουμε στους πολίτες ένα αναβαθμισμένο οδικό δίκτυο. Ταυτόχρονα διαμορφώνονται και τεχνικά έργα, έτσι ώστε να μην ακυρώνεται, ούτε να αλλοιώνεται το έργο από τις καιρικές συνθήκες, γιατί γνωρίζουμε πολύ καλά ότι, όταν δεν υπάρχει τεχνικό έργο για να στηρίξει το οδικό, τότε είναι κατανοητό ότι αυτό καταστρέφεται. Η συγκεκριμένη σύμβαση έργου αφορά στο κομμάτι όπου έχουν ήδη γίνει απαλλοτριώσεις και προχωράμε στην διαπλάτυνση και την ολοκλήρωσή του ».