![άγονη η δημοπρασία του Δημοτικού περιπτέρου Νεάπολης](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/101715153_272615487263706_1974635979117428736_n-850x491-1.jpg?resize=640%2C370&ssl=1)
Όπως ανακοινώθηκε από τον Δήμο Αγίου Νικολάου, άγονη κηρύχτηκε από την Οικονομική Επιτροπή του Δήμου, η επαναληπτική δημοπρασία για την εκμίσθωση του Δημοτικού περιπτέρου που βρίσκεται στην πλατεία Ελευθερίου Βενιζέλου, εντός του Δημοτικού κήπου Νεάπολης.
Ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 24 Ιουνίου (10:00 -11:00 π.μ) στο Δημοτικό κατάστημα (περιοχή Ξηροκάμπου), ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής, ενώ όπως έγινε γνωστό ο δήμος θα προχωρήσει στην εκμίσθωση του περιπτέρου με απευθείας ανάθεση.
Το θέμα συζητήθηκε στο δημοτικό συμβούλιο της Τετάρτης (24/6) με τον δήμαρχο να προτείνει μείωση του μισθώματος για τη προσέλκυση ενδιαφέροντος. Ο Κίμων Χουρδάκης τόνισε ότι κάτι θα πρέπει να γίνει γιατί η Νεάπολη δεν διαθέτει πλέον εστιατόριο.