![Διασωληνώθηκε και διακομίστηκε στο ΠΑΓΝΗ η 20χρονη](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/meth4.jpg?resize=640%2C400&ssl=1)
Σύμφωνα με τη Διοίκηση του του νοσοκομείου Αγ. Νικολάου, στις 7-8-2021 νεαρή γυναίκα 20 ετών εισήχθη στην κλινική covid του ΓΝΑΝ, έχοντας διαγνωστεί θετική στον κορωναϊό. Στις 8-8-2021 η αναπνευστική λειτουργία της ασθενούς παρουσίασε επιδείνωση.
Προληπτικά έγινε συνεννόηση με το ΠΑΓΝΗ όπου το μεσημέρι μας διέθεσε μία κλίνη ΜΕΘ covid σε περίπτωση που τη χρειαζόμαστε. Η ασθενής κρίθηκε αναγκαίο να διασωληνωθεί αργά το βράδυ (22.00 μ.μ.) και στη συνέχεια διακομίσθηκε στη ΜΕΘ covid του ΠΑΓΝΗ.