![Ερώτηση Λογιάδη για λειτουργία γραφείων κτηματογράφησης ανατολικής Κρήτης](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/ktimatologio.png?resize=640%2C349&ssl=1)
Σε επιστολή του το Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδος τμήμα Ανατολικής Κρήτης (ΤΕΕ/ΤΑΚ) επισημαίνει τα προβλήματα στην λειτουργία των τοπικών γραφείων κτηματογράφησης στην Ανατολική Κρήτη.
Αναφέρεται ότι έχουν γίνει δέκτες παραπόνων, επαγγελματιών που έχουν καθημερινή τριβή με τα τοπικά γραφεία, αφού είναι ανέφικτη η διεκπαιραίωση αρκετών υποθέσεων, δίχως φυσική επαφή.
Ερωτάται ο κ. Υπουργός:
Θα υπάρξει μέριμνα ώστε να βρεθεί κάποια λύση, με τον καθορισμό καθημερινών ραντεβού εξυπηρέτησης, όπως λειτουργεί πλειάδα άλλων υπηρεσιών
Ο ερωτών βουλευτής
Γεώργιος Λογιάδης