![Ξεκίνησε η εργολαβία για την ενεργειακή αναβάθμιση του REX](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/4ad37830-d5d1-4e09-9bb8-564fd8af9bfc-800x450.jpg?resize=640%2C360)
Ξεκίνησε την Μεγάλη Τρίτη, η εργολαβία για την υλοποίηση του έργου της “συντήρηση και ενεργειακή αναβάθμιση” του κτιρίου ΡΕΞ.
Ήδη όπως έχει γίνει γνωστό, ξηλώθηκαν όλα τα παλιά κλιματιστικά μηχανήματα, ενώ έχει ξεκινήσει και η καθαίρεση της μονωτικής στρώσης στην ταράτσα του κτιρίου.
Σε δηλώσεις του ο Δήμαρχος Αγίου Νικολάου κ. Αντώνης Ζερβός, εξέφρασε την πεποίθηση ότι το έργο θα έχει ολοκληρωθεί, σύμφωνα με όσα έχουν συμφωνηθεί έως την αρχή του Φθινοπώρου, προκειμένου ο χώρος να χρησιμοποιείται στο εξής χωρίς προβλήματα.