![Ο Γιώργος Σκύβαλος για τον Δημήτρη Κρεμαστινό](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/95953053_536501693968429_4990204161988493312_n.jpg?resize=640%2C471)
Τις φωτογραφίες που φιλοξενούμε εδώ, ο Γιώργος Σκύβαλος μας τις είχε δείξει πολύ νωρίτερα από την είδηση της απώλειας. Ήταν οι πρώτες μέρες που ο Δημήτρης Κρεμαστινός νοσηλευόταν στην Εντατική με κορωνοϊό. Έκτοτε πέρασαν εβδομάδες αλλά τελικά ο καθηγητής γιατρός δεν άντεξε. Κηδεύτηκε στη Ρόδο το Σάββατο, τη πατρίδα του.
Ζητήσαμε από τον Γιώργο Σκύβαλο, δυο κουβέντες για τη πολύχρονη σχέση με τον Δημήτρη Κρεμαστινό. Ο κ. Σκύβαλος, εμφανώς συγκινημένος, θυμάται την εποχή που βρισκόταν σε διακοπές, όπως οι φωτογραφίες, πριν 36 χρόνια στη Ταϋλάνδη, πριν ο Δημήτρης Κρεμαστινός ασχοληθεί με τη πολιτική.