![ο Δημήτρης Κουνενάκης για ΟΑΚ, δημοτικά πράγματα κλπ](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/DSCF0029_edited-1.jpg?resize=640%2C489)
Με αφορμή την αλλαγή ηγεσίας στον Οργανισμό Ανάπτυξης Κρήτης και τον απολογισμό που έγινε στα Χανιά (12/2), ο Δημήτρης Κουνενάκης μίλησε στην εκπομπή “Πάμε Αέρα” στον Θάνο Κορομπύλια. Ο κύριος Κουνενάκης αναφέρθηκε στο έργο που επιτέλεσε η διοίκηση υπό τη προεδρία του σε θέματα Βόρειου Οδικού Άξονα, υδραυλικών έργων, όπως φράγματα και δίκτυα άρδευσης.
Ο πρώην πρόεδρος του ΟΑΚ, αναφέρθηκε στις υπάρχουσες μελέτες για τον ΒΟΑΚ μέσα στο Λασίθι, ειδικά για τα κομμάτια Καλό Χωριό – Παχεία Άμμος, Καβούσι – Αυχήν Αγκαθιάς.
Ακόμα σχολίασε το κλίμα που επικρατεί στο Δημοτικό Συμβούλιο Αγίου Νικολάου. Και το κυκλοφοριακό της πόλης όπως εξελίσσεται…..
Ακούστε όλη τη κουβέντα με τον Θάνο Κορομπύλια: