![Παγκρήτια συνάντηση υπηρεσιών Υγείας στην Περιφέρεια](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/DSC00879.jpg?resize=640%2C329)
Την ενδυνάμωση της συνεργασίας των υπηρεσιών υγείας της Περιφέρειας Κρήτης με τους φορείς και τις εμπλεκόμενες υπηρεσίες με στόχο την πρόληψη και την προστασία της Δημόσιας Υγείας,
αναφέρθηκε ο Περιφερειάρχης Σταύρος Αρναουτάκης σε Παγκρήτια συνάντηση των Δ/νσεων Υγείας που πραγματοποιήθηκε σήμερα στην Περιφέρεια Κρήτης.
Η συνάντηση έγινε ύστερα από πρόσκληση του Διευθυντή Δημόσιας Υγείας Κρήτης Νίκου Καμπάνη με τη συμμετοχή του εντεταλμένου συμβούλου Υγείας Λάμπρου Βαμβακά όπου συζητήθηκε ο έγκαιρος προγραμματισμός δράσης των υγειονομικών υπηρεσιών του προγράμματος καταπολέμησης κουνουπιών την τριετία 2018-2020.
Το πρόγραμμα θα αρχίζει τέλος Μαρτίου – αρχές Απριλίου και θα εφαρμόζεται απρόσκοπτα την επόμενη τριετία ενώ έχει εξασφαλιστεί ήδη επαρκής χρηματοδότηση για την εφαρμογή του συγκεκριμένου προγράμματος.