![Τελικά ..... χειμώνιασε στο τέλος του Δεκέμβρη](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/DSCF0041-001.jpg?resize=640%2C481)
Λευκά Χριστούγεννα που λέει και το τραγούδι, ο καιρός χειμώνιασε πραγματικά στο τέλος του 2017, λίγες μέρες πριν φύγει το έτος. Πάλι καλά!
Η Κρήτη βράχηκε όλη, κάπου καλά, κάπου λιγότερο, τα χιόνια ήρθαν στα ορεινά και ξεπέρασαν το μέτρο προς τις κορυφές, ο θυελλώδης βοριάς προκάλεσε κάποια λίγα προβλήματα σε λιμάνια και αλλού, αλλά σε γενικές γραμμές η “κακοκαιρία” δεν προκάλεσε ιδιαίτερα θέματα σε σχέση με όσα κατεγράφησαν μερικές εβδομάδες ενωρίτερα στα Χανιά.
Βέβαια αυτό το διήμερο – τριήμερο δεν σώζει τη κατάσταση, ελπίζουμε και σε άλλες βροχές το επόμενο διάστημα.
Χρόνια πολλά