![Χωρίς ρεύμα για ώρες η πόλη της Ιεράπετρας](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/ierapetra_kato.jpg?resize=640%2C275&ssl=1)
Για πάνω από τρεις ώρες έμεινε χωρίς ρεύμα η πόλη της Ιεράπετρας μετά από βλάβη που σημειώθηκε το απόγευμα της Πέμπτης (25/8) με αποτέλεσμα ο υποσταθμός στο Κεντρί να βγάλει εκτός τον διακόπτη που τροφοδοτεί τη πόλη.
Η διαδικασία εντοπισμού της βλάβης αργή και βασανιστική. Οι τεχνικοί του ΔΕΔΔΗΕ Ιεράπετρας, απομόνωναν τμήματα της πόλης, έδιναν ρεύμα και παρακολουθούσαν την εξέλιξη. Έτσι μετά από μερικές ώρες έρευνας, εντοπίστηκε η βλάβη σε υπόγειο καλώδιο κάπου στη Κάτω Μερά, απομονώθηκε το σημείο και έγινε δυνατή η τροφοδότηση όλης της πόλης και πάλι με ρεύμα.
….φυσικά ουκ ολίγα παράπονα επαγγελματιών……