![Ο Αρχιεπίσκοπος Ειρηναίος με την κ. Σχοιναράκη](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/Shoinar_eirinaios.jpg?resize=200%2C133)
Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια συνεργασίας για θέματα που σχετίζονται με την κοινωνική πολιτική και τις δράσεις που προγραμματίζει η Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση για την ενίσχυση και τη στήριξη των αδύναμων κοινωνικών ομάδων. Η Εκκλησία της Κρήτης έχει δείξει τη στήριξή της μέσα και από τη λειτουργία του Κοινωνικού Παντοπωλείου της Νομαρχίας Ηρακλείου. Η Νομαρχιακή Αρχή ανταποδίδει καθημερινά αυτήν τη στήριξη σε κάθε δράση κοινωνικού έργου και έργου της εκκλησίας για μια κοινωνία συνοχής, αλληλεγγύης και ανθρωπιάς. Η συνεργασία της Νομαρχίας Ηρακλείου με την Εκκλησία της Κρήτης είναι συνεχής.