![Δήμος Αγίου Νικολάου: κάνω τη δουλειά μου, αλλά δεν πληρώνω](https://i0.wp.com/104fm.gr/cms/wp-content/uploads/IMG_20231117_105720_Bokeh-2.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
Πάγια τακτική του δήμου Αγίου Νικολάου, επί ημερών πολλών δημάρχων. Κάντε μας τη δουλειά και όποτε…..και αν………δεν πληρώνω!!!!!
Έτσι και η περίπτωση του “σκεπτόμενου πρόσφυγα” των αδελφών Σωτηριάδη, ο οποίος βρίσκεται ήδη στη θέση του στον Άγιο Δομέτιο της Κύπρου, αλλά οι Σωτηριάδηδες δεν έχουν πάρει ούτε ένα Ευρώ!!!!!
Δεν πληρώνω: φυσική εξέλιξη…….
Οπότε, αιτήθηκαν την έκδοση διαταγής πληρωμής από το αρμόδιο δικαστήριο η οποία και εκδόθηκε και επιδόθηκε στον δήμο Αγίου Νικολάου. Και αντί να εξοφληθεί άμεσα το σχετικό τιμολόγιο, μπήκε έκτακτο θέμα στη δημοτική επιτροπή, η αντιμετώπιση της διαταγής πληρωμής με εντολή σε δικηγόρο να το εξετάσει.
Εξ όσων μάθαμε, η αρμόδια υπηρεσία του δήμου Αγίου Νικολάου, αρνήθηκε την εξόφληση διότι δεν υπήρχε γνωμάτευση επιτροπής “καλλιτεχνικής” αξιολόγησης ή κάτι αντίστοιχο, διάταξη η οποία δεν υφίσταται πλέον όπως αναφέρεται στο σκεπτικό της απόφασης της διαταγής πληρωμής.